In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Sołectwie Wojanów - Bobrów

Na podstawie § 24 ust. 4 Statutu Sołectwa Wojanów – Bobrów uprzejmie zawiadamiam wszystkich mieszkańców Sołectwa Wojanów - Bobrów, iż w dniu 14 lutego 2019 r. (czwartek) o godz. 18.30 w Świetlicy Wiejskiej w Wojanowie odbędzie się Zebranie Wiejskie w sprawie przeprowadzenia wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej na kadencję 2019 - 2023.

Porządek obrad Zebrania Wiejskiego:

1. otwarcie Zebrania Wiejskiego, przedstawienie porządku obrad,
2. wybór protokolanta Zebrania Wiejskiego,
3. przedstawienie sprawozdania z działalności ustępującego Sołtysa i Rady Sołeckiej za kadencję 2015-2019,
4. wybór Komisji Skrutacyjnej,
5. zgłaszanie kandydatów na Sołtysa, autoprezentacja,
6. głosowanie tajne i wybór Sołtysa,
7. ogłoszenie przez Komisję Skrutacyjną wyników głosowania i wyboru Sołtysa,
8. podjęcie uchwały w sprawie ilości członków Rady Sołeckiej,
9. zgłaszanie kandydatów na członków Rady Sołeckiej,
10. głosowanie tajne i wybór członków Rady Sołeckiej,
11. ogłoszenie wyników wyborów członków do Rady Sołeckiej,
12. wybór przedstawiciela Sołectwa do prac w Społecznej Komisji Mieszkaniowej,
13. zamknięcie Zebrania Wiejskiego.


                                                    Wójt Gminy Mysłakowice
                                                        /-/ Michał Orman

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt