In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon VIII Festyn Rodzinny w Łomnicy

postheadericon Dzień Otwarty w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego

Uprzejmie informujemy, że w dniu 21 czerwca 2017 r. (środa) w godzinach od 9:00 do 15:00 w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze przy ulicy Morcinka 33A, prowadzone będą konsultacje dotyczące propozycji nowych wzorów kart do głosowania stosowanych w wyborach samorządowych.
Każdy wyborca będzie mógł wziąć udział w konsultacjach kształtu kart do głosowania, podzielić się swoją opinią co do samej karty, jak i propozycji treści informacji o sposobie głosowania.
Ponadto wyborcy będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o prawie do głosowania, udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych oraz zapoznać się z zasadami głosowania w wyborach samorządowych.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach.

postheadericon Transgraniczny system turystyczny Hradku nad Nysa i gminy Mysłakowice

 

Przedmiotem projektu jest zwiększenie odwiedzalności i wspólne promowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego w miastach Hrádek nad Nysą i Mysłakowice oraz ich okolic. Przedmiotem projektu jest także zwiększenie świadomości mieszkańców, lokalnych i zagranicznych odwiedzających, poprzez uzupełnienie infrastruktury turystycznej oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii do promocji tych terenów.
Projekt nawiązuje rozwój nowej współpracy transgranicznej.

Cele projektu są zgodne z priorytetem Programu Współpracy Transgranicznej "Interreg V-A Czechy - Polska 2014-2020” oraz Programu Funduszu mikroprojektów Interreg V - A - Czechy-Polska, oś priorytetowa 2.
Głównym celem projektu jest podniesienie atrakcyjności terenu dla krajowych i zagranicznych turystów. Zwiększenie odwiedzialności, świadomości i promocji dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego poprzez zakup dodatkowej infrastruktury turystycznej, która ułatwi odwiedzalność kulturowych i przyrodniczych atrakcji. Realizację informacyjnych, marketingowych i promocyjnych działań w zakresie wykorzystania zasobów przyrodniczych i kulturowych. Celem projektu jest również stworzenie i późniejsze pogłębienie nowej czesko - polskiej współpracy transgranicznej między miastem Hrádek nad Nysą i gminą Mysłakowice. Cele projektu pomogą do wsparcia zrównoważonego rozwoju gospodarczego na terenach Programu.
W ramach działań projektu przedstawiciele Gminy Mysłakowice w dniach 22-23.09.2016 r. uczestniczyli w warsztatach na temat "interpretacji i promocji lokalnego dziedzictwa" zorganizowanych w Hradku nad Nisou w ramach w czesko-polskiego projektu "Transgraniczny system turystyczny gmin Hradek nad Nisou i Mysłakowice."
Interaktywna forma seminariów łączyła teorię z rozwiązywaniem zadań praktycznych. Dzięki takiej formie ukazano nowoczesne trendy i atrakcyjność obszarów, przedstawiono odpowiednią interpretację lokalnego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz jego zastosowanie w marketingu.

Projekt „Transgraniczny system turystyczny Hradku nad Nysa i gminy Mysłakowice” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

postheadericon XVI Karpnickie Kupałki

Noc Kupały zwana też nocą kupalną, kupalnocką, kupałą to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzona w Karpnikach jako Karpnickie Kupałki.

Choć pogoda nie rozpieszczała i tradycyjnie, uroczystościom towarzyszył deszcz, już po raz 16 było pozytywnie i wesoło.

Towarzystwo Przyjaciół Karpnik, Rada Sołecka wsi Karpniki, Ludowy Zespół Sportowy „Potok Karpniki”, Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Karpnikach zapewnili mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Na najmłodszych czekały dmuchańce oraz zabawy przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury. Dzieci mogły rywalizować w różnych konkurencjach m.in.: skakanka, hula hop czy „walka o stołek”.

Dodatkowo ochotnicy ze Straży Pożarnej wraz z małżonkami, przygotowali atrakcje dla najmłodszych: malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, tor przeszkód na styl zawodów TFA. Był także pokaz sprzętu oraz bezpiecznego postępowania z ogniem.

Nie zabrakło także współzawodnictwa dla dorosłych tj. meczu piłki nożnej: żonaci kontra kawalerowie (6:2 dla żonatych), pchnięcie kulą i rzut wałkiem w „chłopa”.
Dodatkową atrakcją były występy Zespołów Folklorystycznych tj. Karkonosze, Wojcieszowianki i Sokolik oraz młodych talentów - Michała Amborskiego i Oliwii Plebanek.
Oprawę muzyczną zapewnił niezawodny Pan Michał Tybinkowski, a smakołyki serwowało Stowarzyszenie Senior Filia w Karpnikach.

postheadericon Karkonoski Jarmark Lokalny Skarby Ducha Gór

Serdecznie zapraszamy wystawców do zgłaszania się na Karkonoski Jarmark Lokalny Skarby Ducha Gór, który odbędzie się 13 sierpnia 2017 r., w godzinach 12.00-18.00 w Parku Miejskim przy Lipie Sądowej w Karpaczu.

Organizatorami wydarzenia są: Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór, Miasto Karpacz oraz Producenci zrzeszeni w Karkonoskiej Marce Lokalnej „Skarby Ducha Gór”;

Kontakt: LGD Partnerstwo Ducha Gór, ul. Konstytucji 3 maja 25, 58-540 Karpacz; tel.: 75 644 21 65; e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;

Pierwszeństwo zgłoszeń mają producenci Karkonoskiej Marki Lokalnej Skarby Ducha Gór.
Zgłoszenia (wypełnioną kartę) LGD Partnerstwo Ducha Gór przyjmuje do 22.07.2017 r.
Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia przez organizatora nastąpi do 26.07.2017 r.

Karta zgłoszeniowa - jarmark

Karta zgłoszeniowa - warsztaty

Regulamin

Więcej…

postheadericon Święto Muzyki w Bukowcu

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt