In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Wybory Sołtysa w sołectwie Wojanów - Bobrów

W dniu 14 lutego 2019 roku w świetlicy wiejskiej w Wojanowie odbyły się wybory na Sołtysa sołectwa Wojanów - Bobrów oraz do Rady Sołeckiej. Mieszkańcy na stanowisko sołtysa wybrali Panią Marlenę Ożga. W skład Rady Sołeckiej weszli Pani Joanna Ponorad, Pan Arkadiusz Żabiński, Pan Piotr Sauć, Pan Bogumił Białowąs, Pan Eugeniusz Nakonieczny i Pan Mirosław Jaskólski. Wójt Gminy Mysłakowice składa gratulacje nowo wybranym władzom sołectwa Wojanów - Bobrów i zaprasza do wspólnej i wytężonej pracy na rzecz mieszkańców i Gminy Mysłakowice.

Fot. P. Steć

postheadericon Darmowa komunikacja dla dzieci,młodzieży i studentów

Szanowni Państwo,

od 01 marca 2019 r. dzieci, młodzież i studenci z terenu Gminy Mysłakowice będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji MZK Jelenia Góra.
Bezpłatne przewozy będą obowiązywały na wszystkich liniach, na terenie Jeleniej Góry i wszystkich gmin obsługiwanych za pośrednictwem MZK, na podstawie ważnej legitymacji szkolnej/studenckiej.

W związku z powyższym, od marca opiekunowie dzieci dojeżdżających do szkół nie będą musieli ubiegać się o refundację kosztu zakupu biletów miesięcznych, dla uczniów uprawnionych do bezpłatnego dowozu do szkoły.

Ponadto od 1 marca uległa obniżeniu granica wieku, od którego emeryci będą mogli jeździć za darmo. W miejsce 75 lat będzie teraz obowiązywał wiek 70 lat.

postheadericon Wybory Sołtysa w Strużnicy

W dniu 13 lutego 2019 roku w świetlicy wiejskiej w Strużnicy odbyły się wybory na Sołtysa oraz do Rady Sołeckie. Mieszkańcy jednogłosnie na kolejną kadencję wybrali Pana Andrzeja Wysoczańskiego-Pietrusiewicza. W skład Rady Sołeckiej weszli Pan Jerzy Tomczak, Pani Grażyna Tomczak, Pan Adrian Majzner i Pan Eugeniusz Wysoczański-Pietrusiewicz. Wójt Gminy Mysłakowice składa gratulacje nowo wybranym władzom Wsi Strużnica i zaprasza do wspólnej współpracy na rzecz mieszkańców i Gminy Mysłakowice.
Fot. G. Truchanowicz

postheadericon Wybory Sołtysa w Gruszkowie

W dniu 13 lutego 2019 roku w świetlicy wiejskiej w Gruszkowie odbyły się wybory na Sołtysa oraz do Rady Sołeckiej. Mieszkańcy na stanowisko sołtysa wybrali Panią Joannę Grzywacz. W skład Rady Sołeckiej weszli Pani Agnieszka Jała, Roman Grzywacz, Tadeusz Przybyło, Izabela Serdyńska, Edyta Pęczek. Wójt Gminy Mysłakowice składa gratulacje nowo wybranym władzom Wsi Gruszków i zaprasza do wspólnej i wytężonej pracy na rzecz mieszkańców i Gminy Mysłakowice.
Fot. G. Truchanowicz

postheadericon Wybory Sołtysa w Kostrzycy

W dniu 12 lutego 2019 roku w świetlicy wiejskiej w Kostrzycy odbyły się wybory na Sołtysa oraz do Rady Sołeckiej. Mieszkańcy na stanowisko sołtysa wybrali Pana Bogdana Adamowicza. W skład Rady Sołeckiej weszli Pani Anna Bogucka, Pani Jolanta Kroczek,, Pan Jan Jakubiszyn,, Pani Małgorzata Hałon, Pan Ryszard Siwacki. Wójt Gminy Mysłakowice składa gratulacje nowo wybranym władzom Wsi Kostrzyca i zaprasza do wspólnej i wytężonej pracy na rzecz mieszkańców Kostrzycy i Gminy Mysłakowice.
Fot. G. Truchanowicz

postheadericon Wybory Sołtysa w Bukowcu

W dniu 12 lutego 2019 roku w siedzibie Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu odbyły się wybory na Sołtysa oraz do Rady Sołeckie wsi Bukowiec. Mieszkańcy zgodnie na kolejną kadencję wybrali Panią Jadwigę Kubik. W skład Rady Sołeckiej weszli Pani Irena Chorostil, Pani Dorota Klempouz- Wesołowska, Pan Bartłomiej Topoła oraz Pan Zbigniew Winiarski. Wójt Gminy Mysłakowice składa gratulacje nowo wybranym władzom Wsi Bukowiec i zaprasza do wspólnej współpracy na rzecz mieszkańców i Gminy Mysłakowice.
Fot. G. Truchanowicz

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt