In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Ogólnopolska akcja sadzenia drzew „sadziMY”

postheadericon Wyłączenia energii elektrycznej

W dniu 26.04.2019 r. w godzinach od 10:30 do 13:30 wystąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie JASIOWEJ DOLINY.
Tauron Dystrybucja SA, Oddział w Jeleniej Górze ul. Bogusławskiego 32, 58-500 Jelenia Góra, tel. +48 75 88 91 229, kom. 667 577 720.

postheadericon Konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły

Zarządzenie Nr 0050.45.2019 w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Kostrzycy - więcej

postheadericon Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu "Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Mysłakowice - obręb Strużnica"

Na podstawie art. 17 pkt 9 i 11 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity: Dz. U. z 2018 r. poz. 1945 ze zm.) oraz uchwały Nr XXIV/214/17 Rady Gminy Mysłakowice z dnia 25 stycznia 2017 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia "Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Mysłakowice - obręb Strużnica", zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 26 kwietnia 2019 r. do 30 maja 2019 r. w Urzędzie Gminy Mysłakowice, ul. Szkolna 5, 58-533 Mysłakowice, w godzinach pracy Urzędu. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie rozwiązaniami odbędzie się w dniu 15 maja 2019 r.
o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu.

Treść obwieszczenia.

postheadericon Nowy cennik przewozu osób i bagażu

Od 1 kwietnia 2019 roku obowiązuje nowy Cennik przewozu osób i bagażu pojazdami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego sp. z o.o. w Jeleniej Górze, który będzie uwzględniał m.in. :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z nowym cennikiem przewozu osób i bagażu - więcej

postheadericon Konsultacje społeczne.

Wójt Gminy Mysłakowice zaprasza na spotkanie konsultacyjno-społeczne w sprawie

"Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z tereu Gminy Mysłakowice"

Program usuwania azbestu.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt